Viienda ja kuuenda nädala ülesanne

Neljanda nädala kodustest töödest laekus terve rida huvitavaid esitlusi (Eve, Katrin S, Katrin U ja Marje). Lisaks soovitan (inglise keeles) lugeda põhjalikku postitust kuidas Maria tunnis koos õpilastega mõistekaarte koostas. Olge julged kaaslaseid kommenteerima ja oma mõtteid nende töödest jagama! Ka endal on alati hea tagasisidet saada.

Sellel nädalal annan teile kahe nädala ülesanded korraga. Seda põhjusel, et viienda nädala ülesanne on viimane, mille kohta palume teil sisulist kodutööd. Kuuenda nädala kirjatükk on juba kokkuvõtlik reflekteerimine.

Viienda nädala teema on aga mõistekaardi abil õpitulemuste hindamise temaatika. Priit Reiska on kaitsnud Kieli Ülikoolis doktoritöö mõistekaartide rakendamisest õpitulemuste hindamisel füüsikatunnis. Teie ülesandeks on läbi lugeda Priit Reiska poolt kirjutatud peatükk Haridustehnoloogia käsiraamatus ja valmistada selle põhjal ette hindamismudel õpilase loodud mõistekaardi hindamiseks. Hindamismudelite kohta leiate lisainfot siit: http://hindamismudelid.blogspot.com/

Kuues nädal keskendub mõistekaartide standarditele ja formaatidele. Muuhulgas tuleb jutuks kuidas erinevad mõistekaartide rakendused omavahel tänu nendele suhelda saavad. Näitena puudutame üht võimalikku markeerimiskeelt, milleks on XTM (XML TopicMaps), mida saab kasutada mõistekaartide importimise ja eksportimise juures. Täpsemalt palume teil järgi vaadata 6. nädala lugemismaterjali juurest.

Sellel korral on ülesandeks, nagu ikka, läbi lugeda lugemismaterjal. Samas nädala teemaga seotud ülesannet seekord ei ole. Viimasel korral palun kirjutage oma ajaveebidesse postitus, mis sisaldaks teiepoolset kokkuvõtet kursusest – millised olid teie ootused kursusega ja kuidas need täitusid, milliseid uusi teadmisi teil õnnestus hankida ning kuidas sobis teile kursuse üldine ülesehitus. Samuti hindaksime kõrgelt tagasisidet läbiviijate kohta.

Aega viienda ja kuuenda nädala ülesannetega anname teile kuni 16. aprillini. Palume võimalusel selleks ajaks lisada ka puuduolevad eelnevad ülesanded, et saaksime teile viimased kommentaarid ajaveebidesse jätta. Kõik tekkinud küsimused palun postitage siia ajaveebi või e-mailile tammets@tlu.ee.

Jõudu tööle!

Advertisements
Rubriigid: Ülesanded, Kokkuvõted. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

4 Responses to Viienda ja kuuenda nädala ülesanne

 1. Katrin ütles:

  Lugesin Priit Reiska materjalist järgmist:

  Hetkel on Tallinna Ülikoolil koostöös IHMC-ga loomisel spetsiaalne tarkvara mõistekaartide analüüsiks. See tarkvara võimaldab olulisel määral vähendada analüüsiks kuluvat aega ja peaks hõlbustama ka nendel, kes ei ole mõistekaardi meetodiga kursis, mõistekaarte analüüsida. Programm valmib eeldatavalt 2008 aasta lõpuks.

  Kas programm valmis ja kust on võimalik seda näha-kasutada?
  Katrin

 2. Mart Laanpere ütles:

  Ma tahaksin ka seda tarkvara näha 🙂
  Ma tean, et Priit Reiska on IHMC tiimi juhi Alberto Canas’ega palju koostööd teinud, võib-olla on see koostöö puudutanud ka mõistekaartide analüüsi funktsionaalsust CMapTools serveri poole peal. Meil kahjuks endal CMapTools serverit enam pole, ei saa seda ise järele vaadata, et kas on realiseeritud see uuendus. Kui vaadata CMapTools serveri arenduslogi http://cmap.ihmc.us/download/CmapServerReleaseNotes.php, siis ei tähelda ma seal mõistekaartide analüüsi funktsionaalsuse lisandumist. Samas olen ma kuulnud IHMC inimeste konverentsiettekannet sel teemal juba 2006. Nad plaanisid võtta osaliselt kasutusele Priit Reiska doktoritöös esitatud mõistekaartide analüüsi metoodika, mida me lihtsustatud kujul proovisime ka IVA-s teostada (sellest ei tulnud küll midagi mõistlikku välja).

 3. MariaC. ütles:

  Tere! I am running one day late. Sorry, hope it did not inconvenience you: http://dioraming.blogspot.com/2012/04/last-assignmentpost.html
  I look forward to keeping in touch.

 4. MariaC. ütles:

  Hello! I noticed some people got feedback on the last assignment but I did not get any. Would you still review the remaining blogs?
  Best!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s