Esimese nädala kokkuvõte

Esimesel nädalal, mis oli suuresti mõeldud kursusele sisseelamiseks ja teemadega tutvumiseks, on möödunud. Järgnevalt teen nädalast lühikese kokkuvõtte.

Üks esimese nädala ülesannetest oli end tutvustada teistele osalejatele ja ka õppejõududele läbi oma ajaveebi. Selle ülesandega on enamik teist hakkama saanud ning kõik minuni jõudnud osalejate ajaveebide aadressid on leitavad kursuse ajaveebi parempoolsest menüüst (Osalejad). Kes ei ole veel oma ajaveebi aadressi teatavaks teinud, palun seda võimalusel teha.

Veidi sisulisemaks ülesandeks oli eelmisel nädalal koostada mõistekaart mõistekaardist fookusküsimusega “Mille poolest erineb mõistekaart ideekaardist”. Lisaks palusime lisada lühikese omapoolne reflektsiooni selle mõistekaardi koostamise kogemusest.

Kuna paljud osalejatet ei ole varem mõistekaartide koostamisega väga inensiivselt kokku puutunud, siis esimesele praktilisele ülesandele tuli palju erinevaid vastuseid. Marje esitas koduse töö Venni diagrammi kasutades, mis visuaalselt erinevused küll kenasti välja toob kuid seda veidi teisel kujul kui ülesandes palutud. Mõned osalejad aga proovisid kätt juba tarkvaraga, mida tutvustame ka kontaktpäeval 6. märtsil – Cmap Tools. Triinu koostatud mõistekaart nimetatud vahendiga omab kenasti ülevaadet mõistekaardi ja ideekaardi erinevuste kohta kuid loetavust saaks kindlasti parandada korduvate ühenduste grupeerimisega ning kasutatud nooleotste vastupidiste suundadega.  Igal juhul on kõik esitatud variandid (ka neil, keda ma nimeliselt välja ei toonud) õiged ning erinevate inimeste erinevaid nägemusi oli tore sirvida.

Toon veel välja küsimuse, mis tekkis Katrinil koduse töö juures – “… inglise keeles on mõistekaarti, s.t mõisteid ja seoseid palju parem sõnastada, kuna seal ei ole segavaid käändeid, ning nende seoste hilisemal lugemisel tulevad kenasti “täislaused” välja. Eesti keeles tekkis mul küsimus, kas peaks/võiks mõned mõisted käändesse panema või on oluline jätta nad nimetavasse käändesse? Või ei oma see üldse tähtsust?”. Üks võimalik vastus on peidus Katrini postituses kommentaarina. Palun visake pilk peale ning avaldage oma arvamust.

Advertisements
Rubriigid: Kokkuvõted. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s