Teise nädala kokkuvõte

Tõenäoliselt on kevadine kiire aeg oma mõju avaldanud ka meie kursusel osalejatele, sest teise nädala teemaga on ajaveebide põhjal jõudnud tegeleda vaid kaks kursuslast – Arno ja Maaris. Kuid selle eest on nende sissekanded mõlemad sellised, millel saan pikemalt peatuda.

Teise nädala ülesandeks oli tutvuda erinevate tarkvaradega, millega mõistekaarte (ja ka ideekaarte) koostada saab ning välja valida neist kaks, millega mõnel teemal kaart joonistada. Arno valis tööriistadeks kontaktpäeval proovitud CMapToolsi ning Java põhise ning avatud lähtekoodiga mõistekaardi rakenduse VUE (Visual Understanding Environment). Arno postitas oma ajaveebi VUE-ga koostatud ülevaatliku võrdluse, millised on peamised erinevused kahe valitud tööriista vahel, mis saab kindlasti lisatud lugemismaterjali alla ka kuruse ajaveebi teise nädala lugemismaterjali juurde.

Maaris kasutas kaartide joonistamiseks samuti samu tööriistu ning lisaks ka Simple Mind lahendust, mis erineb kahest eelpool mainitud rakendustest peamiselt selle poolest, et on mõeldud peamiselt ideekaartide joonistamiseks. Samas omab Simple mind ka võimalusi töötada ideekaartidega iOS (iPhone, iPad) seadmetel. Juhul, kui mõni osaleja sooviks mobiilset versiooni ka ise proovida, andke sellest palun teada, ning me saame teile proovimiseks laenutada meie poolt iPadi.

Olen nõus Maarise poolt öelduga, et tegelikult saab mõiste- ja ideekaardi valmis joonistada ükskõik millise mainitud tarkvara abil. Kasutajatel kujuneb kindlasti välja oma lemmik, mille juurde ta lõpuks pidama jääb.

Kes veel ei ole jõudnud oma ülesannet täita, jõuate seda veel ka teha. Anname teile kommentaare jooksvalt teie ajaveebides.

Advertisements
Rubriigid: Kokkuvõted. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s