Esimese nädala kokkuvõte

Esimene nädal meie kursusel on edukalt möödas ning on aeg teha esimesi kokkuvõtteid. Ülesanded, mis teid esimesel nädalal ootasid, üleliia rasked ei olnud ning pea kõik osalejad on tublisti neid oma ajaveebides lahendanud.

Lisaks enesetutvustusele joonistasid kursuslased ka terve hulga ilusaid ja informatiivseid mõistekaarte. Nagu selgus meie esimesel kontaktpäeval, on paljud mõistekaarti ka enne erinevateks otstarveteks kasutanud kuid kohati on siiski veidi ebakindlust, kas tehnikat ikkagi alati õigesti kasutatakse. Väga huvitavalt on esimese nädala ülesande lahendanud Arno, kes on mõistekaardi juures kasutanud ka erinevaid värve, mis tema suure kaardi loetavust parandab. Arno mainis ka, et tegi enne lõplikku variandi valmimist mitu mustandit. Nii talle kui teistele ütleksin seda, et kuna me selle kursuse raames siin kõik koos õpime ja katsetame, siis võite julgesti edaspidi ajaveebi postitusse lisada ka valminud mustandid, et näidata, kuidas mustandist valmis variant sündinud on.

Kuigi me mõistekaarte kursuse raames hindama ei hakka, siis toon välja Avo-Reinu esimese nädala mõistekaardi, mida on lihtne lugeda tänu selgele ülesehitusele. Kohati võib puudust tunda kaardil nooleotsadest, mis lugejale kiiremini suuna kätte annaksid, kuid siin võib selle väikse puuduse ajada tõenäoliselt uue tarkvara (CmapTools) õppimisprotsessi kaela.

Maaris on esimesel nädalal pikemalt arutlenud mõistekaardi tähendusel ning selle paremaks lahti mõtestamiseks loonud terve rea idee- ja mõistekaarte. Mulle väga meeldib tema lähenemine, mille jooksul seab ta eesmärgiks kõigepealt enda jaoks mõistete lahkamise. Olge head, arutlege tema ideedele kaasa tema postituse juures.

Lisaks iseseisvatele ülesannetele toimus ka meie kursuse esimene kontaktpäev, mille jooksul said kõik kohaletulnud omavahel tuttavamaks ning proovisime üheskoos ka kaht rakendust, millega ideekaarte luua. Esimene neist oli CmapTools ning teine veebipõhine Bubbl.us. Põhjaliku kokkuvõtte kohtumisest on kirja pannud Arno kuid lisaksin veel mõned märkused:

 • Kursuse raames soovitame kasutada mõistekaartide loomiseks CmapTools tarkvara
 • Bubbl.us tarkvara eelisteks on võimalus jagada samas keskkonnas loodavaid kaarte ning kaas-autoritega samal ajal tekstipõhiselt suhelda. Miinuseks keskkonna kohatine aeglus ning halb töökindlus
 • Järgmise kontaktpäeva leppime kokku samuti nagu esimese, Doodle kalendris
Lõpetuseks julgustan teid aktiivselt kommenteerima nii kursusekaaslaste postitusi kui ka siin ajaveebis olevaid sissekandeid ja materjale. Kuna me väga tihedalt ei kohtu, siis sellisel viisil saame nende nädalate jooksul kõige paremini teadmisi jagada.
Advertisements
Rubriigid: Kokkuvõted. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 Responses to Esimese nädala kokkuvõte

 1. tereping ütles:

  No mis muud kui tuleb gurude arvamus heaks kiita, aga nooleotste probleem on vist tõesti kinni tarkvaras (noh, jääb ka oskamatus tarkvara kasutajas, aga seda peavad hindama ja suunama gurud). Mul ei õnnestunudki nooli tõmmata nii, et nooleotsad jääksid nähtavaks, vähemalt suurel osal pildist.

  Kuid veelkord – mõistekaardi efektiivsus tuleb esile vaid aktiivses kasutamises, st kui pilti ei anta ette, vaid selle koostab kasutaja (õppur, tudeng jne). Nojah, see on vaid minu arvamus.

 2. Priit Tammets ütles:

  Nooleotsad saab pildile kui talitada nii, nagu selles lühikeses videos, mille kiirelt kokku panin:
  http://htk.tlu.ee/~priit/varia/nooled.swf

  Stiilide (Styles) aken avaneb menüüst Window – Show Styles Palette.

  Loodetavasti on abiks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s